To już druga edycja konkursu, którego tematem są spory międzynarodowe. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. W maju do udziału w symulacji postępowania arbitrażowego zgłosiło się 20 drużyn. Podczas kwalifikacji wyłonionych zostało 8 par, które w grudniu powalczą o zwycięstwo.

Ostateczna rozgrywka odbędzie się 12 grudnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie. Finaliści wezmą udział w symulacji obrad sądowych, podczas których będą musieli wykazać się znajomością przepisów, zasad państwa prawa, a także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Ponadto organizatorzy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych tematyką arbitrażu warsztaty prawnicze, które odbędą się już 3 października. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać wykładów oraz spotkać się z doświadczonymi prelegentami między innymi mecenasem Krzysztofem Wąsowskim oraz adwokat Katarzyną Przyłuską- Ciszewską. Przewidziano także debatę, w oparciu o nurtujące uczestników pytania.

Organizacją wydarzenia zajęła się czwórka uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie: Joanna Prządka, Katarzyna Skrenczyńska, Antoni Gruca oraz Witold Pogorzelski, wspieranych w swoich działaniach przez licealną dyrekcję.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.