Egzamin nie daje gwarancji pracy

autor: Adam Makosz14.10.2008, 03:00

Zdany egzamin sędziowski czy prokuratorski będzie w tym roku przepustką do pracy w zawodzie dla mniej niż 1/4 aplikantów. Reszta osób będzie musiała poszukać zatrudnienia w kancelariach, bankach i urzędach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (160)

  • weteryniarz(2008-10-15 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tak długo, jak długo korporacje będą tutaj rządzić, to studia prawnicze będą ekwiwalentem zawodówki o specjalności pomywacz naczyń, albo zastępca zastępcy pomocnika sekretarki. Decydować o dostępie do zawodu ma państwo. Jeżeli oddajemy decyzję o tym konkurencji, to zdziwienie, że tylu ludzi zostaje na lodzie jest bezprzedmiotowe. Nawet najbardziej naiwny osioł może przewidzieć taki skutek.

    Odpowiedz
  • Do asassino - asistento(2008-10-15 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    i w ogóle jestem najmądrzejszy , najładniejszy i narcyzm się nazywam :)

    Odpowiedz
  • ciekawy(2008-10-15 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś wie gdzie Adwokaci po pół rocznym stażu wpisują na listę (oczywiście po aplikacji) ?

    Odpowiedz
  • olo(2008-10-15 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do 124
    W bajkach.

    Odpowiedz
  • doyle(2008-10-16 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wpis na listę adwokatów: Warszawa - 3,5 roku praktyki po studiach, Wrocław - rok praktyki po egzaminie sędziowskim. Jak ktoś wie jakie są warunki w innych okręgach to niech wpisuje.

    Odpowiedz
  • prylecieli(2008-10-16 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    radcowie wpisują bez problemu w bydgoszczy a adwokaci w warszawie, trzeba mieć przy tym minimalny staż w kancelarii (kilka miesięcy) wpisujcie się a później wystarczy tylko przenieść wpis - to naprawdę wykonalne

    i nie bądźcie już mazgajami

    Odpowiedz
  • prylecieli(2008-10-16 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    doyle, nieprawda że w w-wie 3,5 roku praktyki, znam dobrze co najmniej dwa przykłady kiedy wystarczyło kilka miesięcy w kanc. adw. (2-3)

    Odpowiedz
  • b. asystentka(2008-10-16 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    są miejsca gdzie staż asystencki jest częściowo honorowany, różne są jego okresy w każdej radzie, radzę po prostu podzwonić a najlepiej wybrać się osobiście na spotkania do okolicznych rad. Nic nie daje tyle ile spotkanie twarzą w twarz z dziekanem, :).

    Pozdrawiam wszystkich odważnych. Wczoraj dowidziałam się właśnie że otrzymam wpis :), trzeba szybko pisać wypowiedzenie :) :).

    Odpowiedz
  • zainteresowany(2008-10-16 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    łaskawa b. asystentko, proszę wyjaśnić tylko, ile czasu minęło od pani egzaminu sędziowskiego?

    Odpowiedz
  • I wszystko jasne(2008-10-16 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do b.asystentka.
    Rozumiem ;). Osobiste spotaknie. Oczywiście! Jak mogłem pomyśleć, że takie sprawy przez telefon!

    Odpowiedz
  • b. asystentka(2008-10-16 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    zainteresowany, gdybyś nieco uważniej czytał poprzednie posty [np. 111], nie zadawałbyś głupich pytań.

    Odpowiedz
  • b. asystentka(2008-10-16 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    byłam na rozmowie z prez., pogratulował i nie robił mi żadnych trudności, nawet wspomniał że...sam się nad tym samym zastanawia, tak więc mogę odejść już z końcem miesiąca :), w sam raz bo wkrótce potem powinnam mieć już wpis.
    W sekretariacie szok, z miejsca zmienili ton i zaczęli mi mówić per "pani mec." :) )

    Odpowiedz
  • prokuratorek(2008-10-16 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanko czy praca w dziale prawnym przez okres 3 lat w dużej firmie, po zdanym egzaminie prokuratorskim daje mi możliwość wpisu na listę radców prawnych, jakie mam szanse

    Odpowiedz
  • PA(2008-10-16 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 134-informacji zasiegnij w izbie radcow prawnych

    Odpowiedz
  • doyle(2008-10-17 00:09) Zgłoś naruszenie 00

    128: Pisałem o oficjalnym stanowisku danej Rady, tak informują przynajmniej, a że każdy przypadek rozpoznają osobno to i mniejszy staż mogą uznać za wystarczający.

    Odpowiedz
  • mała(2008-10-17 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje się że w Polsce jest wolność wykonywania zawodu. Jaki problem w tym żeby tak doskonale wykwalifikowanie aplikanci po zdanym egzaminie sędziowskim otworzyli kancelarie prawne (nie radcowskie czy adwokackie) i zarabali na swojej tak zachwalanej wiedzy? wystarczy wpis do ewidencji...

    Odpowiedz
  • też(2008-10-17 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    ad 134 niestety żadnej

    Odpowiedz
  • zenek(2008-10-17 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    samo powołanie i egzamin zdany na 5 to jeszcze za mało Niestety większości tych młodych ludzi brakuje doświadczenia życiowego .Część boi się stron i wykazujesię na sali zwyczajną nieporadnością.

    Odpowiedz
  • Tralala(2008-10-17 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    w końcu sądowe nieroby pójdą na budowy :)

    Odpowiedz
  • jack(2008-10-17 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy kowalem swojego losu.
    Ja schowałem księżycowe ambicje do kieszeni ,poszedłem na komorniczą ( nie miałem żadnych znajomości -1 prawnik w rodzinie) mam swoją kancelarię i teraz
    mogę Was przyjąć na asesorów .Ale kupcie sobie dobre buty" w teren".

    Odpowiedz