statystyki

Poznaj finalistów konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015

18.09.2015, 06:11; Aktualizacja: 18.09.2015, 06:16
Rising Stars 2015

Rising Stars 2015źródło: Materiały Prasowe

Radcowie prawni w niewielkiej przewadze liczebnej nad adwokatami, kobiety jak zwykle w mniejszości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 29 października w Warszawie.

Publikacja alfabetycznej listy finalistów na miesiąc przed ogłoszeniem wyników, to regulaminowa nowość tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Jest już jasne, że po raz kolejny ranking zdominowali panowie – wśród laureatów jest ich aż 17. W finałowej trzydziestce mamy 14 radców prawnych, 12 adwokatów (plus jedna osoba w tracie wpisu na listę członków palestry), a także kilku prawników bez tytułu zawodowego.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Attorney at Law(2015-09-18 15:52) Zgłoś naruszenie 10

    " (...) a także kilku prawników bez tytułu zawodowego." Nie wprowadzajcie w błąd czytelników, bo to właśnie uczelnia wyższa nadaje tytuł zawodowy. Co również potrwierdza Trybunał Konstytucyjny z 2003 roku.
    Większość karier robią właśnie prawnicy niezrzeszeni w korporacjach, bo prawnicy z korpo ( adwokaci i radcowie mają szklany sufit nad sobą i korporacyjne zobowiązania by nie naruszać środowiska korporacyjnego jak to np. czynił wielokrotnie radca prawny śp. RPO dr Janusz Kochanowski . Tenże złożył wniosek do TK o zbadanie z Konstytucją RP w zakresie przymusowej przynależności do korporacji oraz obowiązkowości składek samorządowych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane