statystyki

Europejscy prawnicy biorą się za Google'a

02.09.2015, 12:13; Aktualizacja: 02.09.2015, 13:28

Wykorzystując prowadzone od kilku lat przez Komisję Europejską postępowanie antymonopolowe przeciwko Google'owi, międzynarodowa kancelaria prawna Hausfeld zaczęła nakłaniać przedsiębiorców, którzy czują się poszkodowani rzekomo nieuczciwymi praktykami technologicznego giganta, do składania pozwów cywilnych. Osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą i organizacje non profit mogą liczyć na zniżkę.

W tym tygodniu kancelaria uruchomiła specjalną stronę internetową Google Redress and Integrity Platform (w skrócie GRIP), za pośrednictwem której firmy przekonane, że monopolistyczna pozycja Google'a uderzyła w ich interesy, mogą złożyć aplikację członkowską. Trzeba w niej szczegółowo opisać, jakie szkody biznesowe spowodowała działalność amerykańskiego giganta technologicznego. Aplikacje będą najpierw filtrowane przez Avisę, europejską firmę konsultingową specjalizującą się w sprawach z zakresu regulacji i polityk unijnych. Po wstępnej selekcji zostaną one ocenione z prawnego punktu widzenia przez prawników Hausfeld, którzy podejmą decyzję, które aplikacje rokują na pozew.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane