Najemca nie płaci czynszu? Zobacz, kiedy można wypowiedzieć umowę najmu

autor: Agnieszka Brzostek06.08.2015, 07:00
Balkon, dom, mieszkanie

W umowie powinny zostać określone przypadki, których wystąpienie uzasadni złożenie wypowiedzenia.źródło: ShutterStock

Umowę najmu lokalu mieszkalnego zawartą na czas nieoznaczony można wypowiedzieć zawsze. Jednak już umowę na czas oznaczony, o ile nie ma odpowiedniego zapisu w dokumencie, tylko jeżeli lokator między innymi w niewłaściwy sposób korzysta z lokalu lub przed dłuższy okres nie płaci czynszu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • AH(2017-08-18 09:48) Zgłoś naruszenie 10

  gazeta prawna i takie buble podaje? ojjj ten artykuł zawiera nieprawdziwe informacje, umowa na czas nieoznaczony przedstawiona jest jako "bezpieczniejsza" od terminowej, a to jest bzdura!

  Odpowiedz
 • Monika(2016-01-26 00:24) Zgłoś naruszenie 00

  Glupie jest to , gmina nie ma mieszkan socjalntch bo bardzo czesto jest tak ze ktos dostal mieszkanie od panstwa i zameldowal wnuka a wnuk to mieszkanie wynajmuje .To jest oszustwp

  Odpowiedz
 • Rząd przestępców ustala "prawa" chroniące bandytów(2015-08-29 11:33) Zgłoś naruszenie 130

  Rządowi bandyci ustalają takie głupie prawa (bezprawne).Właściciel powinien w każdej chwili móc wypowiedzieć umowę I w każdej chwili usunąć lokatora wynajmującego mieszkanie z daniem mu najwyżej 30 dni czasu na wyprowadzenie bez obowiązku zapewnienia lokalu zastępczego.Wynajmujący powinien być świadomy,że wynajmuje local,a więc nie jest na swoim.Tak jak jest w USA,właściciel nie musi sporzadzać umowy,(chyba,ze sam chce) I locator wynajmuje jesli płaci ale w każdej chwili właściciel może nakazać opuszczenie lokalu,mieszkania,dając mu najdłużej 30 dni na wyprowadzkę,jeżeli ten nie dostosuje się to policja go wyprowadza !
  W Polsce rządowi bandyci ustalili "prawo"I ustalają prawa dostosowane do nierobów,oszustów,złodziei,bandytów w ten sposób ich cheoniąc.Według antynarodwych rządowych bandytów nierób wynajmujący mieszkanie może nie płacić,nie można go usunąć,trzeba mu zapewnić inne mieszkanie.Taki rząd to rząd najgorszych przestępców !

  Odpowiedz
 • maga(2015-08-10 22:13) Zgłoś naruszenie 80

  Niestety autorka się myli; Właściciel nie może wypowiedzieć umowy zawartej na lokal mieszkalny na czas nieoznaczony dowolnie, a tylko zgodnie z ustawą o ochronie lokatorów. W przypadku lokali mieszkalnych nie obowiązują ustawowe terminy wypowiedzenia !
  Bardzo proszę nie wprowadzać ludzi w błąd !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Najdlużej 30 dni na wyprowadzenie lokatora,tak jak(2015-08-06 15:08) Zgłoś naruszenie 30

  Głupie prawa ustanowione przez antynardowych lewacko-libertyńskich bandytów !
  Właściciel powinien w kazdym czasie usunąć lokatora,oczywiscie z najdlużej 30 dniowym czasie dającym czas na wyprowadzenie sie lokatora,tak jak jest w świecie np. USA.Lokator wynajmując ma świadomość,ze nie jest u siebie.

  Odpowiedz
 • z(2015-08-06 15:03) Zgłoś naruszenie 40

  W PL nie można normalnie wyprosić gościa z mieszkania, który nie płaci od lat, ale jest oficjalnie bezrobotny a gmina nie ma lokali socjalnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane