statystyki

Obrońca bez dystansu szybciej popełni błąd

30.07.2015, 09:26; Aktualizacja: 30.07.2015, 09:30
Radosław Baszuk, adwokat

Radosław Baszuk, adwokatźródło: Materiały Prasowe

Adw. Radosław Baszuk: Obrońca nie może i nie powinien oczekiwać od klienta, że ten przedstawi mu prawdziwą wersję zdarzeń. Ma jednak prawo oczekiwać, że nie zostanie z rozmysłem wprowadzony w błąd co do istotnych dla rozstrzygnięcia faktów.

Ewa Maria Radlińska: Niespełna tydzień temu Sąd Najwyższy oddalił kasację Katarzyny Waśniewskiej skazanej za zabicie swojej córki. Po wyjściu z sali rozpraw obrońca kobiety powiedział: „Na pewno nie satysfakcjonuje mnie to rozstrzygnięcie. To nie była moja wersja o mechanizmie śmierci Magdy. To była wersja, którą pani oskarżona przedstawiła. Ja tylko staram się forsować ją w tym postępowaniu.” Powiało dystansem….

Adw. Radosław Baszuk: Jednak będę wstrzemięźliwy w próbach analizowania i oceny przytoczonej wypowiedzi, zakładając nawet na potrzeby naszej rozmowy, zgodność cytatu z rzeczywistą wypowiedzią obrońcy. Nie znam jej kontekstu. Nie wiem, czy stanowi wypowiedź pełną, czy jedynie fragment wyjęty z większej całości. Mogę się tylko domyślać, że udzielona została zapewne zaraz po rozstrzygnięciu Sądu Najwyższego, bezpośrednio pod jego wpływem, zapewne w związku z treścią ustnego uzasadnienia i przedstawioną w nim argumentacją. Spróbujmy zatem opisać ten niewątpliwie ciekawy temat, zamiast personalizować go.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • adw(2015-08-01 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    O czym ty mówisz? Od lipca nie czegos takiego jak obrońcy z wyboru w sprawach karnych. Jest ustawowy przymus i rozdawnictwo do wszystkich łobuzów. A jak szanowny pan poradzi co zrobić z fizykiem z urzędu który żąda niestworzonych rzeczy i cie poniża traktują jak niewolnikamimo ze za to nie placu i to pod groźbą dyscyplinarki? Na to nie masz pan rady?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane