statystyki

Fikcyjne prace resortu sprawiedliwości

27.07.2015, 06:30; Aktualizacja: 27.07.2015, 06:41
Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścikźródło: Materiały Prasowe

Przypuszczam, że jeżeli ze strony ministerstwa nic się nie zmieni, to poprzemy stanowisko adwokatów i będziemy się zastanawiali nad formami protestu, który wreszcie zmusi rządzących do tego, by dostrzegli, że w tym kraju problemy mają nie tylko górnicy, pielęgniarki czy nauczyciele, ale również radcowie prawni i adwokaci – mówi Włodzimierz Chróścik, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Ewa Maria Radlińska: Adwokaci wycofali swoich przedstawicieli z grupy roboczej, pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawach opłat za czynności adwokatów i radców prawnych. A radcowie pozostali… 


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Zmęczony(2015-07-27 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo rozsądne słowa! Wystarczy już pozorowania dzialań przez polityków. również prawnicy mają prowo mieć po prostu dość. Radcowie prawni czy adwokaci nie są niewolnikami lub fornalami w "pańskim" gospodarstwie. Władze samorządów powinny działać razem, by osiągnąć wspólne cele.

  Odpowiedz
 • Pi(2015-07-27 11:03) Zgłoś naruszenie 00

  A ile będziecie czekać ?do wyborów?

  Odpowiedz
 • wjw(2015-07-27 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  Tu nie ma na co czekać tylko trzeba działać. Propozycja NRA aby ORA nie przedkładały prezesom sądów tylko list B jest śmiechu warta. Przypomina działanie MS w tych negocjacjach.
  Tu trzeba radykalnych kroków...

  Odpowiedz
 • DeeS(2015-08-05 13:33) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie ORA i wszystkie RRP powinny odmówić przekazania sądom list A. A adwokaci/radcowie wyznaczeni przez sądy do prowadzenia spraw z urzędu powinni odmówić ich prowadzenia z uwagi na brak możliwości zapewnienia klientowi właściwej pomocy prawnej spowodowany brakiem wynagrodzenia umożliwiającego pokrycie kosztów tej pomocy.

  I dopiero wtedy może by MS zrozumiał, co się dzieje...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane