Telewizyjna samokrytyka chińskich adwokatów

16.07.2015, 15:26; Aktualizacja: 16.07.2015, 20:20

Chińskie władze nasilają represje wobec obrońców praw człowieka. Kilka dni temu na antenie największej państwowej telewizji jeden z zatrzymanych prawników i dwóch pracowników jego kancelarii złożyli publiczną samokrytykę.

Potępiona trójka opowiedziała o tym, jak organizowała antyrządowe protesty, płacąc ich uczestnikom z własnej kieszeni, podjudzała nastroje antychińskie, rozpowszechniała w internecie szkodliwe plotki, aby wywrzeć presję na sądy w toczących się postępowaniach, w których reprezentowali zwykłych obywateli przeciwko władzom. Huang Liqun, adwokat z pekińskiej kancelarii Fengrui, wyznał, że dyrektor jego firmy to człowiek lubieżny, o dalekosiężnych celach politycznych i to właśnie on pojmował decyzje o prowadzeniu "wrażliwych" politycznie spraw. Jedna z nich dotyczyła mężczyzny z prowincji Heilongjiang zastrzelonego przez policjanta z powodu agresywnego zachowania.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane