statystyki

Nie wszystkie materiały wideo dostępne w internecie trzeba zgłaszać

01.07.2015, 11:10; Aktualizacja: 01.07.2015, 13:06

Strona internetowa gazety codziennej, która zawiera materiały video, nie stanowi audiowizualnej usługi medialnej w rozumieniu prawa UE - wynika z opinii rzecznika generalnego TSUE Macieja Szpunara.

Austriacka spółka New Media Online prowadzi stronę internetową gazety Tiroler Tageszeitung pod nazwą Tiroler Tageszeitung Online. Na tym portalu obok innych treści, znajduje się oddzielna zakładka "wideo", która zawiera katalog około 300 materiałów audiowizualnych. Filmiki te, o długości od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, były w mniejszym lub większym stopniu powiązane z tematyką strony i pochodziły z różnych źródeł (materiały własne, materiały wyprodukowane przez lokalną telewizję, video dostarczone przez użytkowników itd.).

W 2012 r. austriacki organ regulacyjny uznał tę zakładkę "wideo" za audiowizualną usługę medialną na żądanie, co jest równoznaczne z obowiązkiem jej zgłoszenia. Spółka New Media Online wniosła skargę na tę decyzję.

Sąd administracyjny, rozpoznający odwołanie od orzeczenia oddalającego skargę, skierował do Trybunału Sprawiedliwości  UE pytania prejudycjalne w przedmiocie wykładni niektórych kryteriów, pozwalających uznać daną usługę za audiowizualną usługę medialną w rozumieniu unijnej dyrektywy 2010/13. 


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane