statystyki

Togi, czyli czego zazdroszczą europejskim prawnikom Amerykanie

01.06.2015, 08:34; Aktualizacja: 01.06.2015, 08:40

Togi za kilka tysięcy złotych wykonane z jedwabiu wyglądają telewizyjnie, jednak w środowisku prawniczym raczej budzą uśmiech niż zazdrość.

O todze - jako stroju osób wykonujących zawody prawnicze - można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że jest szałowa. A jednak za sprawą Amal Clooney i ona stała się przedmiotem zainteresowania, jak wszystko inne co wiąże się z żoną powszechnie uwielbianego aktora. W świat - nie tylko prawniczy – poszła bowiem informacja, że pani mecenas od głośnych procesów międzynarodowych nosi togę wykonaną przez renomowany londyński zakład krawiecki Ede & Ravenscroft, którego tradycje sięgają XVII wieku.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Viator(2015-06-01 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wprowadzono u nas obowiązek noszenia togi, wyraziłem swoje niezadowolenie powołując się na system amerykański gdzie wystarczy schludny garnitur, w którym większą wagę przykłada się do treści niż formy.
    Opowiedziano mi wtedy o arbitrze, który przyszedł na rozprawę w stroju narciarskim. Nie zmienia to mego zdania, że zamiast paradnych szat trzeba zadbać o selekcje do zawodu. I nie wystarczy zdawanie egzaminów gdy brak elementarnej kindersztuby.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane