Akt notarialny nie decyduje o przeznaczeniu działki

autor: Tomasz Jurczak01.06.2015, 06:00; Aktualizacja: 31.10.2015, 10:27
Czytelnik nabył działkę budowlaną z rurą kanalizacyjną, o której jak twierdzi nie wiedział. Spółdzielnia mieszkaniowa posiadała nieruchomości, które pozwalała użytkować spółdzielcom na zasadzie ogrodów działkowych.

Czytelnik nabył działkę budowlaną z rurą kanalizacyjną, o której jak twierdzi nie wiedział. Spółdzielnia mieszkaniowa posiadała nieruchomości, które pozwalała użytkować spółdzielcom na zasadzie ogrodów działkowych.źródło: ShutterStock

Możliwość zabudowy nieruchomości wynikająca z dokumentu opracowanego przez notariusza nie oznacza jeszcze wiążących dla organów okoliczności. Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego w gminie choć i ten nie musi być najważniejszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • czytelniczka(2015-06-02 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    jesli spółdzielnia dzieliła ową jedna wielką działkę na mniejsze działki to pytanie na jakiej mapie to robiła? ewidencyjnej? i pytanie na jakiej podstawie został dokonany podział? na podstawie planu czy decyzji o warunkach zabudowy.No i co w nich było?czy w ogóle owe dokumenty określały te działkę jako budowlaną czy pod ogródki działkowe. Inna kwestia że załącznik mapowy do decyzji zatwierdzającej projekt podziału to mapa zasadnicza ( zawierająca wszystkie budowle, etc łącznie z czynnymi sieciami). Kiedy więc był podział i na jakiej mapie i na jakiej podstawie? nie można wszystkiego zwalać na gminę, skoro podziału dokonała spółdzielnia..."przeznaczenie nieruchomości" w ewidencji gruntów i budynków nie ma nic do rzeczy bo tak naprawdę to nigdy nie jest przeznaczenie nieruchomości, tylko klasyfikacja gruntu- stan istniejący.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane