statystyki

Radni nie wskazują, jak wydać dotację

autor: Michalina Topolewska10.04.2015, 07:04; Aktualizacja: 10.04.2015, 08:44

Uchwała przyznająca dofinansowanie prywatnym żłobkom i klubom dziecięcym nie może zawężać rodzajów wydatków, które mogą być z niego pokryte.

Tak uznała Regionalna Izba Obrachunkowa (RIO) w Olsztynie, która stwierdziła nieważność części zapisów uchwały rady miejskiej w Węgorzewie. Dotyczyła ona wprowadzenia dotacji celowych dla podmiotów prowadzących na terenie miasta placówki dla małych dzieci. Zastrzeżenia RIO dotyczyły m.in. wskazania przez radnych, jakie wydatki mogą być pokryte z przyznanych pieniędzy. Uznali oni bowiem, że właściciel żłobka lub klubu dziecięcego może opłacić z nich wynagrodzenia pracowników oraz wydatki związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem miejsca opieki, w tym np. koszt czynszu, wody, energii elektrycznej.

RIO orzekła, że przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1457) nie dają radnym podstaw do zawężania rodzaju wydatków, które można pokrywać z udzielonej dotacji.


Pozostało 28% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane