Pobicie żony taboretem i zadanie jej 29 ciosów nożem to nie próba zabójstwa

autor: Patryk Słowik21.03.2015, 16:00
Mężczyzna podejrzewał swoją żonę o zdradę, ponadto miał problemy finansowe. Gdy pewnej nocy wrócił pijany do domu, chwycił za taboret i zaczął nim bić swoją śpiącą żonę

Mężczyzna podejrzewał swoją żonę o zdradę, ponadto miał problemy finansowe. Gdy pewnej nocy wrócił pijany do domu, chwycił za taboret i zaczął nim bić swoją śpiącą żonęźródło: ShutterStock

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał, że mężczyzna, który wpadł w szał i uderzał taboretem o głowę śpiącej żony, a po jej przebudzeniu zadał jej 29 ciosów nożem, nie chciał zabić. Dlatego też sąd skazał oskarżonego na półtora roku pozbawienia wolności.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • jaw(2015-03-21 17:03) Zgłoś naruszenie 100

    Lepszy jest stolek barowy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joanna Żakowska(2015-03-21 20:43) Zgłoś naruszenie 90

    I co na to obywatelka Płatek ? Kto uczy przyszłych sędziów takich postaw ?

    Odpowiedz
  • Tetida(2015-03-21 21:18) Zgłoś naruszenie 121

    Bialystok znany jest z tego, ze wyroki sadu zapadajace w tym miescie kloca sie ze zdrowym rozsadkiem vide swastyka jako hinduski symbol szczescia. Sciana wschodnia ma sie dobrze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POlak(2015-03-21 22:53) Zgłoś naruszenie 45

    Mój kraj.. taki piękny :)

    Odpowiedz
  • Pawel(2015-03-22 02:33) Zgłoś naruszenie 80

    Sąd niezależny od rozumu

    Odpowiedz
  • zizi(2015-03-22 02:50) Zgłoś naruszenie 06

    Dla tłuszczy pewnie lepsze byłoby ścięcie, ukamieniowanie lub spalenie na stosie. Przynajmniej miałaby przedstawienie. Niestety, sąd podszedł do sprawy ze zrozumieniem,

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-03-22 06:35) Zgłoś naruszenie 110

    No pięknie. Po raz kolejny powtarzam, że nasza Temida jest nie tylko ślepa ale i głupia. Jeśli w sądzie okręgowym zapadają takie wyroki to ciśnie się na usta pytanie: Gdzie ci sędziowie kończyli studia?, czy znają podstawy prawa? Przecież nóż się w kieszeni otwiera po takim wyroku. A może sędziowie uznali, że to pokrzywdzona sama upadała (jak w góralskim kawale) na nóż, poodnosiła się i znowu na nóż tak chyba ze 30 razy. A może tak białostocką Temidę rozgonić na cztery wiatry? Przecież to tam prokurator uznał, że swastyka nie jest niczym złym, podnoszenie ręki w geście hitlerowskim (zamawianie pięciu piw) nie jest gestem zabronionym. Słowem w białostockim jest pełna wolność.

    Odpowiedz
  • vex(2015-03-22 08:41) Zgłoś naruszenie 85

    O co ten krzyk? Przecie wszyscy prawdziwi Polacy katolicy są przeciwko konwencji antyprzemocowej. Kobieta to w Polsce człowiek? Od kiedy?
    Ściana wschodnia w Polsce to ostoja zacofania.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • waclaw(2015-03-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Bandyta pija wódę z sędziami i cała tajemnica. Kumpla będą karać.?
    Pewien warszawski mecenas bijał kolejne żony a gawiedź wybierała go na senatora.

    Odpowiedz
  • ola(2015-03-22 16:40) Zgłoś naruszenie 60

    Ja to bym skazała zone, za to ze nie dała się zabic, a jego uniewinniła.

    Odpowiedz
  • bogu(2015-03-22 18:43) Zgłoś naruszenie 50

    Ktoś tu powinien się przebadać u psychiatry !

    Odpowiedz
  • sędzia(2015-03-23 07:10) Zgłoś naruszenie 80

    Oby tylko ten mężczyzna nie wpadł z tym taboretem do sądu w Białymstoku. To dopiero dostałby wyrok.

    Odpowiedz
  • Maciej Lisowski. Funacja LEX NOSTRA(2015-03-23 09:18) Zgłoś naruszenie 140

    Znam wyrok białostockiego sądu, który skazał młodego, dobrze zapowiadającego się przedsiębiorcę na dwa lata bezwzględnego więzienia za... rzekome przywłaszczenie jednego zepsutego komputera z własnej firmy... Przedsiębiorca faktycznie spędził dwa lata w więzieniu. Sędzia nazywa się Mariusz Kurowski. Obecnie orzeka w Sądzie Okręgowym w Białymstoku.

    Odpowiedz
  • yjttj(2015-03-23 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Pisali w lokalnej prasie, że obrażenia tej żony tylko powierzchowne

    Odpowiedz
  • sroka(2015-03-23 10:55) Zgłoś naruszenie 51

    Durna baba! Podniesie rękę następnym razem. Powinna się z nim rozstać! To chory człowiek!

    Odpowiedz
  • Leszek W(2015-03-23 11:02) Zgłoś naruszenie 10

    Pobicie taboretem nie. ale jakby trzymał krzesło to co innego

    Odpowiedz
  • Vox61(2015-03-23 14:01) Zgłoś naruszenie 71

    Szanowna GAZETO PRAWNA . Nie nagłaśniajcie tak kuriozalnych wyroków będących ewidentną porażką wymiaru sprawiedliwości. Wszystkim normalnym odbieracie nadzieję .

    Odpowiedz
  • tg(2015-03-23 23:24) Zgłoś naruszenie 180

    Brawo!!! Dla pana sędziego nominacja do statuetki "Ślepej Temidy".

    Odpowiedz
  • antyurzędnik(2015-03-24 01:54) Zgłoś naruszenie 40

    Ja piercznie, ach przecież to polskie sądy, wiec logika jest czasem obca.

    Odpowiedz
  • katowalmojamatke(2015-03-24 11:41) Zgłoś naruszenie 100

    Pogodzili się. Taaa. W ciągu roku zatłucze ją na śmierć i będzie gadanie typu " jak do tego mogło dojść" . Co za idiotyzm.

    Odpowiedz