- Nasz samorząd należy do najaktywniejszych animatorów działalności pro bono – mówił prezes KRRP Dariusz Sałajewski. Samych laureatów nazwał „misjonarzami prawa”. Gratulując tym ostatnim I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że to dzięki takim postawom jak ich można się przekonać, iż prawnicy nie zawsze mają „dwie złotówki w oczach”. Że czasem wolą nieść wsparcie niż gonić za pieniędzmi. - I to jest przecudne – powiedziała. Do zgromadzonych zwróciła się per „koledzy” przypominając, że sama w przeszłości praktykowała jako radca prawny (na co sala zareagowała gromkimi brawami).

Wśród tegorocznych uhonorowanych „Kryształowym Sercem Radcy Prawnego” znalazło się 10 kobiet i 8 mężczyzn, których nominowały ich macierzyste izby (pełną listę laureatów czytaj TUTAJ). Jak podkreślił mec. Sałajewski tym samym liczba wyróżnionych w historii przyznawania „serc” przekroczyła setkę, nie chciał jednak zdradzić, komu konkretnie przypadła statuetka z okrągłym numerem.

Podczas czwartkowej uroczystości docenione zostały też dwie izby – krakowska i lubelska. Radcowie z Lublina skupiają się na podnoszeniu świadomości prawnej wśród małych i średnich przedsiębiorców, a także współpracują z lokalnym radiem biorąc udział w tematycznych audycjach i odpowiadając na pytania słuchaczy.

Z kolei radcowie krakowscy mają na swoim koncie m.in. współpracę z 17 szkołami ponadgimnazjalnymi, w których organizują zajęcia z edukacji prawnej. Z tej izby wywodzi się także najmłodszy tegoroczny laureat kryształowego serca, aplikant radcowski Tomasz Pogon, który zbiera pieniądze dla potrzebujących... biegając w maratonach.

ESZA