Obywatelu, pamiętaj: Twoja rozmowa jest kontrolowana

autor: Piotr Dziubak19.03.2015, 07:52; Aktualizacja: 19.03.2015, 08:10
Podsłuch - nagranie

Statystyki dotyczące liczby zapytań służb o dane telekomunikacyjne co roku sprawiają niespodziankęźródło: ShutterStock

Przedstawiciele 11 instytucji mogą sprawdzić, gdzie logował się nasz telefon, kiedy i do kogo telefonowaliśmy. Korzystają z tego prawa coraz chętniej. W 2014 roku 2 mln 177 tys. razy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury,ZOBACZ teraz WAZNE(2015-03-19 15:04) Zgłoś naruszenie 30

    TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury,przekonaj sie,wejdz teraz,przkazuj innym.
    Rowniez Tv-Trwam, - Vod.gazetapolska ,- RadioWnet, - Niezalezna.Sa ujawniane dokumentalne zrodla prawdy,ktorych nigdy nie pokaza media masowego razenia PO mozgach !
    Porownaj z propaganda codzienne wbijana jak gwozdzie w POkaleczone mozgi,duza czesc ludzi zachorowala na grozna chorobe mozgu zwana lemingowacialosc ! Czy chcialbys byc lemingiem z POkaleczonym mozgiem ?
    Mysle,ze nie,wiec siegnij do niezaleznych zrodel,porownaj !

    Odpowiedz
  • PiSior(2015-03-19 13:06) Zgłoś naruszenie 20

    a tak parszywy elektorat PO darł pysk, że IV RP to państwo podsłuchów...
    no gdzie teraz jestescie głupki?
    Milczycie?
    Brak wam argumentów?

    Odpowiedz
  • talleyrand(2015-03-19 09:46) Zgłoś naruszenie 20

    władza, która boi się obywateli, to ich podsłuchuje. Tak było, jest i będzie w państwach policyjnych

    Odpowiedz
  • Kogi(2015-03-19 09:43) Zgłoś naruszenie 10

    Jak był PIS to krzyczano że mamy państwo policyjne.
    Nawet jeśli było policyjne, to przynajmniej nie przestępcze. To co teraz się dzieje to nie ma nic wspólnego z prawnymi działaniami.
    Nie jest możliwe żeby od początku rządów PO co roku były nowe rekordy inwigilacji obywateli z samych tylko przestępstw i spraw.
    Ilość spraw chociaż się zwiększyła, to w żadnym razie nie o taki procent!

    Odpowiedz
  • slowmoon(2015-03-19 12:52) Zgłoś naruszenie 10

    "Prywatnosc" to może jeszcze można spotkać na Alasce lub głębokiej Syberii, wszędzie gdzie tylko mamy jakiekolwiek interakcje z "siecią" następuje inwigilacja nie wspomnę już o multiplifikacji danych.

    Odpowiedz
  • wjw(2015-03-19 09:01) Zgłoś naruszenie 10

    Naszym idolem jest przecież największa "demokracja" na świecie - USA więc o co chodzi ?

    Odpowiedz
  • obywatel(2015-03-19 08:48) Zgłoś naruszenie 10

    O to Polska właśnie...

    Odpowiedz
  • frank(2015-03-19 08:49) Zgłoś naruszenie 10

    Ale nie ma takiego przykazania nie podsłuchuj.

    Odpowiedz
  • chowder(2015-03-19 17:15) Zgłoś naruszenie 10

    Hello polaks...,coś nie słychać piosenki ..żeby Polska była polskom ...Co swolota ,zapomnieliście słówka ..? Wszyscy wy gryziecie właśne jaja i wyjecie z bólu ..,dokładnie jak w 1937-38..Tak samo jesteście bezradni...Jeszcze dwa-trzy lata i spotkaciesie z poleceniem mówienia tylko po niemiecku ...Ale wam idiotom to chyba odpowiada..!

    Odpowiedz
  • gosc(2015-03-19 09:38) Zgłoś naruszenie 10

    druga korea pln do czego doprowadzil tusk z mafia po-psl nienawisc ,podsluch i zdrada oto co mu sie udalo zrobic

    Odpowiedz
  • rv(2015-03-19 12:33) Zgłoś naruszenie 10

    Nie przypadkiem ciągle nas namawiają zeby wszystko załatwieć przez telefon i internet być obecnym FB

    Odpowiedz
  • POlszewicki boja sie Narodu,maja duzo do stracenia(2015-03-19 09:31) Zgłoś naruszenie 10

    Obecny antynarodowy rzad lewacko-libertynskich bandytow uzywa wszelkich metod inwiligacji Polakow,aby wiedziec jak pronic sie propaganda mediow masowego razenia PO mozgach !
    Rzadowi czerwoni i PObarwieni przestepcy obawiaja sie Polakow,ktorzy coraz bardziej budza sie hipnozy propagandy i widza realia,co bandyci zrobili z Polska i Polakami ! Ten rzad POlszewickich przestepcow boi sie Narodu,bo wie jak zniszczyl Polske na zlecenie swoich mocodawcow z Berlina,Moskwy i Brukseli ! Agentura WSI nadal aktywna w rzadzie i Palacu !
    Sluzby na zlecenie POlszewickich przestepcow podsluchuja niemal kazdego,widzac swoj upadek,ktory juz w niedlugim czasie nastapi !
    TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury ! rowniez Tv-trwam, - Vod.gazetapolska , - Niezalezna, RadioWnet,-
    Wejdz na strone mediow niezaleznych,przekazuj innym przez email,rozmowa itd. Likwidatorzy Polski musza byc obaleni,musimy wyrwac Polske z rak antynarodowych lajdakow !
    Codziennie niemal afery,oszustwa,bandyci maja duzo do stracenia

    Odpowiedz
  • sasanka(2015-03-19 15:51) Zgłoś naruszenie 10

    @ podsłuchiwany - Piszesz: „ A jaki normalny człowiek ważne i poufne sprawy załatwia przez telefon.”

    Sędziowie najwyższych sądów RP na przykład. Nie słyszałeś nagrań?

    Odpowiedz
  • Pref(2015-03-23 10:23) Zgłoś naruszenie 02

    To jakieś antyrządowe kłamstwa. Donald Tusk w programie telewizyjnym (niestety, nie pamiętam, w której stacji, ale widziałem na żywo) powiedział, że podsłuchów jest o połowę mniej niż za czasów PiSu. I co teraz?! My, którzyśmy odsunęli PiS od władzy, by już nie było dusznej atmosfery podsłuchów, terroru, państwa "bolszewicko-faszystowskiego" (cyt. za prof. Bronisławem Geremkiem) mamy wierzyć, że teraz jest nieporównanie gorzej? Nigdy! Ludzie rozumni zawsze za PO. Zawsze przeciw PiSowi!

    Odpowiedz
  • abonent(2015-03-20 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozmawiać przez telefon, nie korzystać z internetu i anonimowość gwarantowana.

    Odpowiedz
  • bogu(2015-03-19 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie uczciwi nic do ukrycia nie mają .

    Odpowiedz
  • Androx(2015-03-19 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Permanentna inwigilacja. Najwyższy czas wrócić do poprzedniej epoki wówczas statystyki spadną do 0%

    Odpowiedz
  • Polka(2015-03-20 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    A wcześniej nie musieli zwracać się do wszystkich operatorów o ustalenie właściciela numeru??? Co to za jakieś mgliste i nieprawdziwe tłumaczenie. Żyjemy w państwie katolicko-policyjnym.

    Odpowiedz
  • wolny(2015-03-20 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nastepnym etapem będzie ogłoszenie stanu wojennego - historia lubi się powtarzać. A nasz prezydent ględzi w kólko o wolności.

    Odpowiedz
  • eg(2015-03-19 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Polskie bagno

    Odpowiedz