statystyki

Nieodpłatna pomoc prawna: Nie ma zgody na pisma procesowe

autor: Piotr Szymaniak, Anna Krzyżanowska16.03.2015, 00:00; Aktualizacja: 16.03.2015, 07:22

Adwokaci i radcowie w ramach bezpłatnych porad prawnych mają też przygotowywać projekty wniosków inicjujących postępowanie sądowe lub sądowoadministracyjne. Pomysł wywołał burzę.

Projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnej informacji prawnej oraz edukacji prawnej społeczeństwa jest już w Komitecie Stałym Rady Ministrów. W ostatniej jego wersji rozszerzono jednak katalog czynności, jakie adwokat lub radca prawny może wykonywać w ramach finansowanego przez państwo poradnictwa.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • wjw(2015-03-16 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  Typowy temat zastępczy. Jeżeli dojdzie w ogóle do uchwalenia tego gniota to koszty i tak spadną na gminy w myśl zasady: Państwo daje - gminy płacą.
  A tak naprawdę to bezpłatna pomoc prawna jest świadczona od dawna przez prawników bo od 2002 roku nie waloryzowano stawek za sprawy z urzędu które w większości nie pokrywają nawet ponoszonych kosztów a gdzie tu wynagrodzenie ?

  Odpowiedz
 • ja adw.(2015-03-16 17:32) Zgłoś naruszenie 00

  @ wjw - znając życie, ostatecznie prawnicy będą mieli kolejną przymusową misję. Pytanie, kiedy i jak mają zarobić na utrzymanie siebie i rodziny?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane