statystyki

Zgrzyt na linii KRS – ministerstwo w sprawie zaskarżenia do TK nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych

10.03.2015, 00:02; Aktualizacja: 10.03.2015, 11:17

Resort sprawiedliwości opublikował na swojej stronie komunikat, w którym zarzuca KRS, że nie podała informacji o „zdaniach odrębnych” zgłoszonych w głosowaniu nad zwróceniem się do prezydenta o skierowanie spornych przepisów do TK. A według przeciwników apelu stanowisko KRS wobec ustawy jest błędne.

Wprawdzie pod kontrowersyjnym komunikatem na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości podpisany jest jedynie „Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji”, ale z informacji przekazanych przez resort wynika, że powstał on z inicjatywy tych członków Krajowej Rady Sądownictwa, którzy zagłosowali przeciwko apelowi do prezydenta. Oprócz ministra Cezarego Grabarczyka znaleźli się wśród nich wszyscy zasiadający w radzie senatorowie (Piotr Zientarski i Grażyna Sztark) i posłowie (Jan Bury, Sławomir Kopyciński i Witold Pahl). Jak nieoficjalnie dowiedział się Prawnik.pl, jedyną osobą, która wstrzymała się od głosu nad uchwałą był sam przewodniczący rady prof. Roman Hauser.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane