statystyki

Organizacje społeczne krytykują decyzję o wycofaniu poparcia dla Mirosława Wróblewskiego

27.01.2015, 15:21; Aktualizacja: 28.01.2015, 00:55

Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Panoptykon oraz INPRIS Instytut Prawa i Społeczeństwa, które od grudnia monitorują wybory GIODO, są zaniepokojone przebiegiem całego procesu.

Na początku stycznia 2015 r. Kancelaria Sejmu potwierdziła, że w wyborach zgłoszono tylko jednego kandydata. Został nim r.pr. Mirosław Wróblewski, którego zgłosił Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj media napisały, że PO wycofała dla niego poparcie nie podając żadnego uzasadnienia swojej decyzji.

Sytuacja ta zaniepokoiła organizacje, które monitorują przebieg wyborów GIODO. W oświadczeniu dziś wydanym piszą, że martwi ich brak przejrzystości procesu wyłaniania kandydata na to stanowisko. „Wycofanie - bez podania przyczyny - poparcia dla osoby spełniającej wszystkie formalne i merytoryczne kryteria, może wskazywać na niepoważne podejście lub nieprzygotowanie do ważnego procesu decyzyjnego, który ma wpływ na prawa i wolności obywatelskie” – czytamy w piśmie.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane