statystyki

HFPC: Aplikanci też powinni udzielać darmowej pomocy prawnej

25.01.2015, 05:04; Aktualizacja: 26.01.2015, 00:23

Całkowicie bezzasadne jest wyłącznie aplikantów adwokackich i radcowskich z kręgu podmiotów udzielających bezpłatnych porad prawnych oraz wykluczenie możliwości przyjmowania uprawnionych klientów w siedzibach kancelarii - to tylko niektóre uwagi do projektu ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej zgłoszone przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Prawnicy fundacji uważają, że nieuzasadnione jest wyłączenie aplikantów z zakresu podmiotów zobowiązanych do świadczenia bezpłatnej pomocy prawnej, zwłaszcza, że po sześciu miesiącach od rozpoczęcia aplikacji mogą oni zastępować odpowiednio adwokatów i radców prawnych przez sądami i organami administracji, a także sporządzać i podpisywać pisma procesowe. To samo według HFPC dotyczy podmiotów, które mają już wieloletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych, takich jak kliniki prawne działające przy uczelniach wyższych, stowarzyszenia i fundacje. 


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wjw(2015-01-27 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne. "Ekspertom" z HFPC chyba się coś pomieszało. Jak tacy eksperci to niech sami świadczą i finansują bezpłatną pomoc prawną. Mądrale.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane