statystyki

Młody prawnik wygłasza tyradę przeciwko Zachodowi na YouTube

20.01.2015, 12:48; Aktualizacja: 21.01.2015, 12:35

Aysh Chaudhry, prawnik-stażysta w londyńskiej kancelarii Clifford Chance, wywołał burzę w swoim środowisku po tym, jak w serwisie YouTube opublikował video, w którym głosi wyższość islamu nad chrześcijaństwem oraz wzywa wszystkich muzułmanów do niepokornej postawy wobec Zachodu.

Już na początku 21-minutowego filmiku Chaudry zapowiada, że jego wystąpienie to odpowiedź na "wydarzenia, jakie w ostatnich dniach miały miejsce w Paryżu" i oświadcza, że nie doszłoby do nich, gdyby nie fakt, że "niewierni wkroczyli na nasze ziemie, zabijali i gwałcili naszych ludzi oraz rabowali nasze zasoby". "Niewierni" (w języku arabskim "kuffar") to tradycyjne wśród wyznawców islamu, pejoratywne określenie wszystkich niemuzułmanów. Chaudry wzywa "braci i siostry" muzułmanów, aby odeszli od pokornej, przepraszającej postawy wobec Zachodu oraz zaufali swojej religii, gdyż w przeciwnym wypadku "stają się zniewoleni".


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • pozywam.blogspot.com(2015-01-21 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko "pogratulować" firmie, która nie widzi niczego niepokojącego w tym, że ma takich stażystów, którzy uzasadniają zabijanie za to, że komuś nie pidoba się islam .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane