statystyki

Prof. Kidyba o zmianach w prawie handlowym: Szybko, szybciej, jeszcze szybciej

autor: Andrzej Kidyba16.01.2015, 08:55
Andrzej Kidyba

Andrzej Kidybaźródło: Materiały Prasowe

Niektóre zasady internetowego funkcjonowania spółek zakładanych w systemie teleinformatycznym to chyba nieporozumienie - pisze prof. Andrzej Kidyba.

15 stycznia weszły w życie przepisy nowelizujące kodeks spółek handlowych i niektóre inne ustawy, m.in. kodeks cywilny, kodeks postępowania cywilnego czy ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. z 2015 r. poz. 4). Istota zmian dotyczy przede wszystkim wprowadzenia możliwości utworzenia spółki jawnej, komandytowej w systemie teleinformatycznym, podobnie jak uczyniono to wcześniej w przypadku spółki z o.o. Dodatkowo nowelizacja dotyczy spółki z o.o. w zakresie możliwości podejmowania uchwał, w tym zmiany umowy w trybie elektronicznym. Pewne zmiany odnoszą się bezpośrednio także do spółki akcyjnej. Pośrednio zmiany dotyczą również spółki partnerskiej i komandytowo-akcyjnej.

Andrzej Kidyba

Andrzej Kidyba

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • albn(2015-01-16 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jakie zagrożenia? Bo nie wynegocjujemy umowy? Jak nam wystarczy wzorzec to z niego skorzystamy, jak nie to napiszemy sami czy pójdziemy do notariusza. Miałem do czynienia z zakładaniem tak spółki z o.o. a to już kilka lat działa i sobie chwalę. Problemów nie było. Zresztą dla jednoosobowej spółki to dla mnie ideał móc np. podwyższyć kapitał czy zmienić siedzibę (ogólnie zrobić zmiany) przy wykorzystaniu wzorca w internecie. Taniej, szybciej. Pewnie notariusze płaczą bo nie trzeba będzie się z nimi umawiać w takich sprawach, ale dla wspólnika to czysta oszczędność.
    A poza tym czy w tym systemie nie będzie można sumy komandytowej określić? Nie mieści się w głowie aby nie było takiej możliwości. Jak się pojawi to sam sprawdzę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane