statystyki

Kto jest prawomocnym właścicielem emaili

31.12.2014, 04:02; Aktualizacja: 31.12.2014, 12:35

Czy prywatna korespondencja emailowa jest własnością prowadzących ją osób czy częścią dokumentacji przedsiębiorstwa, które świadczy usługi poczty elektronicznej? Spór w tej sprawie toczy się właśnie między Microsoftem a amerykańskimi sądami. Mimo nakazu sądowego firma odmówiła przekazania śledczym emaili użytkownika jej poczty elektronicznej MSN. Bo korespondencja znajduje się nie w USA, a na serwerach w Dublinie.

To pierwszy przypadek, w którym firma z branży technologicznej zakwestionowała nakaz sądowy odnoszący się do danych przechowywanych za granicą. Sprawa zaczęła się rok temu, kiedy nowojorski sąd okręgowy zażądał od Microsoftu ujawnienia zawartości skrzynki emailowej jednego z użytkowników poczty z rozszerzeniem @msn.com. Sędzia James Francis uznał wówczas, że agenci federalni prowadzący śledztwo w sprawie handlu narkotykami mają uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa i przychylił się do ich wniosku o zarządzenie wydania dowodów.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane