Wydany przez sąd apelacyjny wyrok oznacza, że utrzymane zostało orzeczenie sądu okręgowego, które zostało wydane we wrześniu 2013 r.

Fundacja „Równe Szanse” w oświadczeniu podkreśla, że w 2010 r. FoodCare prowadziła sprzedaż napojów Tiger firmowanych przez Dariusza Michalczewskiego. Spółka jednak odmówiła zapłaty stosownego wynagrodzenia.

Ze względu na wysokość kwoty, którą firma musi zapłacić, sąd zdecydował, że będzie to mogło zostać uczynione w dwóch ratach. Przy czym całość świadczenia musi zostać uiszczona do 31 stycznia 2015 r.

- Po ponad trzech latach sporu w końcu nadszedł czas na prawomocne rozstrzygnięcia i FoodCare musi zapłacić mi ponad 15 milionów zł. A to jeszcze nie koniec, bo w zakresie rozliczeń finansowych w sądzie jest jeszcze mój pozew odszkodowawczy na 22 mln zł przeciwko FoodCare i wyrok nakładający grzywny za niestosowanie się do innych wyroków – twierdzi Dariusz Michalczewski.

- Sąd uwzględnił wszystkie nasze argumenty. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok będzie dla właściciela FoodCare nauczką na całe życie, bo w biznesie działa się fair play i nie łamie się zawartych umów – dodaje.

FoodCare planuje złożyć skargę kasacyjną od wyroku. Firma podkreśla, że niniejsza sprawa nijak nie dotyczy kwestii własnościowych związanych z marką Tiger.

Wyrok jest prawomocny.