statystyki

NRA deklaruje wsparcie prawne Muzeum Powstania Warszawskiego

12.11.2014, 15:00; Aktualizacja: 13.11.2014, 11:01

Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej wystosował pismo do dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym deklaruje wsparcie prawne wobec gróźb Christopha Brosziesa, wnuka Reinera Stahela, w związku z używaniem określenia "zbrodniarz wojenny" w stosunku do jego dziadka.

Jest to reakcja na wystawę, jaką Muzeum Powstania Warszawskiego pokazało w Berlinie, z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na jednej z plansz, zatytułowanej "Rzeźnicy Warszawy" znalazło się zdjęcie Reinera Stahela.

Christoph Broszies uznał, że jego dziadek nigdy nie był prawomocnie skazany, więc nie życzy sobie aby używano wobec niego określenia "zbrodniarz wojenny". W przeciwnym razie skieruje przeciwko muzeum sprawę do sądu.

Prezes NRA zapewnił w piśmie do dyrektora muzeum, że "adwokatura zawsze walczyła o prawdę historyczną i sprzeciwia się tego typu próbom jej zakłamania, w związku z czym, w razie konieczności, środowisko adwokackie udzieli muzeum wsparcia prawnego."


Pozostało 25% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane