statystyki

Sąd Najwyższy nie powinien się spieszyć ze skargą Trynkiewicza

autor: Ewa Maria Radlińska27.10.2014, 10:12; Aktualizacja: 27.10.2014, 10:43
Mariusz Bidziński

Mariusz Bidzińskiźródło: Materiały Prasowe

Dr Mariusz Bidziński, radca prawny z Kancelarii Radcowskiej Chmaj i Wspólnicy, specjalizujący się m.in. w prawie konstytucyjnym: Z uwagi na możliwe orzeczenie o niekonstytucyjności ustawy o bestiach przez TK, racjonalne i społecznie pożądane byłoby wydanie orzeczenia przez SN dopiero w następstwie wyroku TK.

Ewa Maria Radlińska: Sąd Najwyższy przyjął do rozpoznania w Izbie Cywilnej skargę kasacyjną obrońcy Mariusza Trynkiewicza. Mec. Marcin Lewandowski, obrońca Trynkiewicza, kilka miesięcy temu zapowiadając jej złożenie mówił, że: "Wydaje mi się, że pewne zagadnienia natury proceduralnej, w szczególności związane z doręczaniem materiałów dowodowych, będą według mnie podstawą do rozważań Sądu Najwyższego". No ale jednocześnie w Trybunale Konstytucyjnym na rozpoznanie oczekują wnioski prezydenta i Rzecznik Praw Obywatelskich podważające przepisy właśnie tzw. ustawy o bestiach. Szykuje się starcie tytanów w sprawie najbardziej kontrowersyjnej ustawy ostatnich lat?


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • pozywam.blogspot.com(2014-10-27 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka, że SN nie musi czekać na rozstrzygnięcie TK. Wypada zauważyć, że istnieje wcale nie odosobniony pogląd, że każdy sąd, w tym SN, piwinien brać pod uwagę Konstytucję RP i stosować ją wprost. Teoretycznie zatem orzeczenie TK wcale nie jeat tak końca potrzebne Sądowi Najwyższemu. Sam może dokonać wykładni przepsu prawnego przy uwzględnieniu Konstytucji oraz dokonać właściwego odkodowania normy prawnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane