statystyki

TK zakwestionował część przepisów dotyczących pozyskiwania danych przez służby

29.07.2014, 13:25; Aktualizacja: 30.07.2014, 15:35

Część przepisów określających zasady kontroli operacyjnej oraz uzyskiwania dostępu do billingów przez różne służby są niezgodne z konstytucją. Wiele innych regulacji jest natomiast nieprecyzyjnych - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Sędziowie za konstytucyjne uznali przepisy ustawy o policji, straży granicznej, kontroli skarbowej, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego oraz o żandarmerii i wojskowych organach porządkowych dotyczące warunków dokonywania kontroli operacyjnej. Nie dopatrzyli się także braku precyzji w sformułowaniu "i innych przestępstw godzących w bezpieczeństwo państwa" zawartym w przepisie upoważniającym sąd do zarządzenia na wniosek szefa ABW kontroli operacyjnej w przypadku, gdy czynności operacyjno-rozpoznawcze lub inne środki podjęte przez służby okazały się bezskuteczne (art. 27 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. a).


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane