Fair Trials International i Fundacja Helsińska zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu nowych dyrektyw UE dotyczących gwarancji procesowych w postępowaniu karnym.

Szkolenie skierowane jest do prawników z Polski, Czech, Niemiec, Austrii lub Słowacji, którzy specjalizują się w sprawach karnych, mają co najmniej dziesięć lat doświadczenia zawodowego oraz biegle znają język angielski. Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz aplikacyjny, CV, potwierdzenie wpisu na listę adwokatów/radców prawnych wykonujących zawód oraz podsumowanie dotychczas prowadzonych spraw, w których pojawiał się problem dostępu do tłumacza lub informacji bądź skutecznego dostępu do prawnika, należy przesłać na adres training@fairtrials.net do 12 września.

Zajęcia odbędą się w dniach 21-23 listopada 2014 r. w warszawskim hotelu Westin i będą prowadzone w języku angielskim. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat programu szkoleń oraz zgłoszeń można znaleźć na stronie www.fairtrials.org/press/apply-now-for-fair-trials-new-training-programme/

w dniach 21-23 listopada 2014 r.