statystyki

Sąd: zażalenie "Wprost" jest bezzasadne

21.07.2014, 14:25; Aktualizacja: 21.07.2014, 14:37

Warszawski sąd rejonowy odrzucił zażalenie złożone przez redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" Sylwestra Latkowskiego na postanowienia prokuratury o przeszukaniu redakcji i żądaniu wydania nośników z nagraniami podsłuchanych rozmów polityków.

Jak dowiedziała się PAP, sąd stwierdził, że wydanie nośnika zgodnie z przewidzianą procedurą nie skutkowałoby złamaniem tajemnicy dziennikarskiej, bo nośnik byłby zapieczętowany, a decyzję ostatecznie podejmowałby sąd. Jego zdaniem treść protokołu przeszukania nie wskazuje na złamanie przez prowadzących czynności przepisów bądź konstytucji. - Wręcz przeciwnie, zastrzeżenia można mieć do postępowania samego skarżącego i dziennikarzy "Wprost", którzy swoim zachowaniem utrudniali i ostatecznie uniemożliwili prokuratorom i funkcjonariuszom ABW dalsze prowadzenie czynności procesowej - powiedziała PAP sędzia Katarzyna Religa z Sądu Rejonowego Warszawa Praga-Północ.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane