Jest to jedna z największych transakcji tego typu przeprowadzonych w Europie w tym roku. Umowa została zawarta z konsorcjum polskich i zagranicznych banków, w skład którego weszły m.in. Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, Crédit Agricole Bank Polska, Bank Zachodni WBK, Santander Bank, Bank Polska Kasa Opieki, Bank Handlowy w Warszawie oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski.

Kancelaria doradzała w zakresie prawnych aspektów pozyskania finansowania oraz wspierała KGHM w procesie negocjacji warunków kredytu. Po stronie kancelarii Gide za projekt byli odpowiedzialni partnerzy Dariusz Tokarczuk i Paweł Grześkowiak. W pracach nad projektem brała udział także Marta Karmińska.

Zespół wspierali także prawnicy z londyńskiego biura Gide: partner Dimitrios Logizidis oraz Sarah Whitley. Doradztwo na rzecz KGHM było prowadzone we współpracy z niezależnym doradcą finansowym Rothschild. Po stronie banków doradzała kancelaria Greenberg Traurig.

Projekt jest kontynuacją współpracy KGHM Polska Miedź z kancelarią Gide, która obsługiwała najważniejsze transakcje przeprowadzone przez spółkę w ostatnich latach, m.in. nabycie 100% akcji kanadyjskiej firmy z sektora górniczego Quadra FNX Mining Ltd. oraz sprzedaż akcji operatora telefonii komórkowej Polkomtel.