Katarzyna Zdunek posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu pomocy publicznej. Przygotowywała m.in. analizy ryzyka wystąpienia pomocy publicznej, wspierała klientów w pozyskiwaniu finansowania ze środków komercyjnych i publicznych, w tym z funduszy EU. Brała udział w sprawach, w których wsparcie finansowe ze środków publicznych czy funduszy EU było kwestionowane. Wielokrotnie pracowała dla sektora prywatnego i publicznego w sprawach z zakresu zamówień publicznych, PPP oraz koncesji na roboty budowlane i usługi.

Współpracowała z firmami z branży finansowej, lotniczej, portowej, energetycznej, infrastrukturalnej oraz nowych technologii. Doradzała od strony prawnej i podatkowej w transakcjach M&A, projektach infrastrukturalnych i R&D&I oraz w inwestycjach w specjalnych strefach ekonomicznych.

Zanim dołączyła do Bird & Bird, współpracowała z ekspercką kancelarią specjalizującą się w obsłudze projektów infrastrukturalnych, a wcześniej z jedną z wiodących polskich kancelarii prawnych oraz międzynarodową firmą konsultingową.

Katarzyna Zdunek jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.