Każdy, kto kupi 11 i 14 lipca "Dziennik Gazetę Prawną" znajdzie w numerze kupon uprawniający do skorzystania w te dni z porady prawnej za symboliczną złotówkę.

Akcja "Poznaj swoje prawa", organizowana przez "Dziennik Gazetę Prawną" i Adwokaturę Polską ma na celu zmianę złych nawyków prawnych Polaków. Dziś Polacy bardzo rzadko korzystają z profesjonalnej pomocy prawnej - nawet jeśli podejmują ważne życiowe decyzje. W efekcie przeciętny Polak podpisuje wszystko, co dostanie do podpisania – i zostaje z kredytem bez prawa do własności mieszkania; staje się z dnia na dzień dłużnikiem, bo nie odrzucił spadku; dziwi się, że musi spłacać za kolegę kredyt, bo był jego żyrantem; nie wie co to intercyza, nie rozróżnia parabanku od banku; nie wie, że w Polsce sądy są dwuinstancyjne; nie wie co to przedawnienie itd. Chcemy to zmienić.

Akcja "Poznaj swoje prawa" nie zakończy się 14 lipca. W przyszłości na podobnych zasadach będzie można skorzystać z porad dotyczących konkretnych spraw – np. dziedziczenia spadków.

Więcej informacji na temat akcji "Poznaj swoje prawa" można znaleźć tutaj.