statystyki

Chcemy utrzymać najwyższy poziom kształcenia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.06.2014, 05:43

Szukamy złotego środka, który pozwoli połączyć tradycję i innowacje w uczeniu przyszłych prawników - mówi prof. Krystyna Chojnicka.

Urszula Mirowska-Łoskot:  W tym roku kolejny raz studia prawnicze prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński znalazły się na szczycie rankingu DGP. Czemu zawdzięczają państwo ten sukces  trzymaniu się tradycyjnych zasad czy wprowadzaniu innowacji?

Prof. Krystyna Chojnicka, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jako pierwsi wprowadziliśmy nowości w kształceniu studentów, które teraz dopiero są stosowane na innych uczelniach. Przykładowo system punktowania kursów czy wprowadzenie licznych przedmiotów do wyboru. Do tego stopnia nasza propozycja okazała się rewolucyjna, że kiedy na swój sposób zinterpretowaliśmy ministerialny standard kształcenia i umożliwiliśmy studentom samodzielne kształtowanie programu studiów, walczyliśmy z dużym oporem.

UMŁ: Co się wtedy stało?


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane