Kancelaria Linklaters reprezentowała fundusz CBRE Global Investors European Shopping Centre Fund (CBRE Global Investors ESCF) w związku z nabyciem centrum handlowego Galeria Mazovia w Płocku.

"Kancelaria Linklaters była odpowiedzialna za wszystkie aspekty prawne transakcji, począwszy od strukturyzacji poprzez analizę prawną, przygotowanie i negocjowanie dokumentów transakcyjnych, zagadnień związanych z finansowaniem, aż do pomyślnego jej zamknięcia. Ponadto dział podatkowy kancelarii zadbał o obsługę podatkową inwestycji. W prace nad transakcją zaangażowany był warszawski zespół kancelarii Linklaters koordynowany przez Janusza Dzianachowskiego, radcę prawnego specjalizującego się w zagadnieniach rynku nieruchomości i wspierany przez Tomasza Trystułę, prawnika z działu nieruchomości."- czytamy w komunikacie kancelarii.

Janusz Dzianachowski powiedział o transakcji: Jesteśmy zaszczyceni, ze mogliśmy pomagać CBRE Global Investors ESCF w pierwszej inwestycji w centra handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Galeria Mazovia to świetnie funkcjonujący biznes, który doskonale wpisuje się w portfolio klienta.