Aż 84 proc. absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego dostało się w 2013 r. na aplikację. UJ bardzo dobrze wypadł też pod względem liczby wykładowców z uprawnieniami adwokata lub sędziego. Na drugim miejscu uplasował się wydział prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Poznaniu, a na trzecim - Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Awans z siódmego miejsca w 2012 r. na podium Wydział Prawa i Administracji UŚ zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom naukowym, którzy zdobywają i realizują liczne granty naukowe. Z kolei mocna pozycja UAM i utrzymanie miejsca na podium to efekt współpracy z zagranicą, dobrych wyników na aplikację oraz dobrej jakości kadry naukowej.

Poza podium znalazły się kolejno wydziały prawa na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie w Białymstoku. Zaskakuje za to dopiero szóste miejsce Uniwersytetu Warszawskiego i siódme Uniwersytetu Wrocławskiego. Najlepsza szkoła niepubliczna, która znalazła się w zestawieniu to Uczelnia Łazarskiego zajmująca jedenaste miejsce.

EŚ/Źródło: Rzeczpospolita