statystyki

Greenberg Traurig doradzał Cyfrowemu Polsatowi

08.05.2014, 09:29; Aktualizacja: 08.05.2014, 09:42
pieniądze, reklama, tv

pieniądze, reklama, tvźródło: ShutterStock

Greenberg Traurig doradzał w transakcji przejęcia przez Cyfrowy Polsat S.A. spółki Polkomtel, operatora sieci telefonii komórkowej „Plus”. W wyniku tej transakcji powstaje największa grupa medialno-telekomunikacyjna w regionie oraz jedna z największych polskich firm.

Greenberg Traurig doradzał Cyfrowemu Polsatowi we wszystkich aspektach tej transakcji, począwszy od negocjowania umów inwestycyjnych ze wspólnikami Metelem (podmiotu dominującego Polkomtela), w tym z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, w wyniku których Cyfrowy Polsat nabył udziały Metelem w zamian za swoje akcje nowej emisji o łącznej cenie emisyjnej blisko 6,15 mld PLN. Następnie doradzał przy emisji nowych akcji i wynegocjowaniu porozumienia z mniejszościowymi akcjonariuszami spółki oraz sporządzeniu prospektu emisyjnego na potrzeby dopuszczenia tych nowych akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnim elementem było refinansowanie istniejącego zadłużenia Cyfrowego Polsatu. Od konsorcjum ponad 20 instytucji finansowych na czele z ING, PKO BP i Société Générale spółka uzyskała nowe kredyty na łączną kwotę 3 mld PLN, co umożliwiło spłacenie zadłużenia z istniejącego kredytu oraz obligacji Senior Secured Notes (łącznie ponad 1,9 mld PLN na koniec 2013 roku).


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane