Prawnicy K&L Gates, adwokat Agnieszka Wojciechowska oraz radca prawny Maciej Georg, doradzali Pinggao Group Co., Ltd, spółce zależnej State Grid Corporation of China - największej pod względem przychodów grupy energetycznej na świecie (298 mld USD w 2012 r.), w postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą w związku z wygranym przez tego wykonawcę przetargiem na przebudowę rozdzielni 400 kV i budowę pola 110 kV w stacji elektroenergetycznej 400/220/110 kV Kozienice, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Dzięki wsparciu prawników K&L Gates w postępowaniu odwoławczym Pinggao Group Co., Ltd skutecznie odparła zarzuty konkurenta, tj. konsorcjum spółek SAG Elbud Gdańsk S.A. oraz SAG Elbud Kraków sp. z o.o. Wartość kontraktu wynosi 107 mln zł.

Jak mówi Maciej Jamka, partner zarządzający K&L Gates w Polsce: „Przy tej okazji warto wspomnieć, że był to w ostatnim czasie kolejny sukces prawników K&L Gates przed Krajową Izbą Odwoławczą. W lipcu 2013 r. przyczynili się oni do wygranej w postępowaniu odwoławczym konsorcjum spółek WTE Wassertechnik GmbH i WTE Wassertechnik (Polska) sp. z o.o. Wartość tamtego kontraktu wynosiła 49 mln zł. Jest to kolejny dowód na wysoką jakość naszej praktyki zamówień publicznych."