Doświadczenie mec. Michała Siwka obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z obsługą prawną przedsięwzięć na rynku nieruchomości, w tym m.in. kwestie planistyczne, budowlane i korporacyjne. Mec. Siwek doradzał przy wielu transakcjach, projektach deweloperskich, jak również w kwestiach dotyczących komercjalizacji i zarządzania różnego rodzaju nieruchomościami, w tym m.in. obiektami biurowymi, handlowymi, hotelami i magazynami. W kręgu jego zainteresowań leży również restrukturyzacja oraz finansowanie inwestycji na rynku nieruchomości.

W latach 2006-2010, mec. Michał Siwek był partnerem w dziale nieruchomości oraz szefem praktyki niemieckiej w Clifford Chance w Warszawie. Wcześniej przez osiem lat był związany z CMS Cameron McKenna, gdzie w 2004 roku został partnerem w dziale nieruchomości. W ostatnim czasie z sukcesem prowadził własną praktykę w zakresie nieruchomości. Jest wpisany na listę radców prawnych. Chambers Europe 2013 rekomenduje go w zakresie nieruchomości w Polsce.

Mec. Michał Siwek dołączył do zespołu Magnusson wraz z dwoma radcami prawnymi: Norbertem Gaworem i Piotrem Dziwnielem.

"Dzięki Michałowi Siwkowi i jego współpracownikom, jeszcze bardziej wzmacniamy istniejący zespół oraz poszerzamy ofertę usług skierowanych do niemieckich i francuskich inwestorów", powiedział Andrzej Tokaj, Partner Zarządzający Magnusson w Polsce.

Polska praktyka Magnusson w zakresie nieruchomości jest regularnie rekomendowana przez niezależne opiniotwórcze zestawienia, w tym Chambers Europe 2013 i Legal 500 EMEA 2013.

Najważniejsze projekty obsługiwane przez Magnusson w ciągu ostatnich 12 miesięcy obejmowały m.in. doradztwo na rzecz Apollo Rida oraz AXA w związku z refinansowaniem portfela nieruchomości komercyjnych (705 mln EUR) oraz obsługę prawną transakcji sprzedaży centrum logistycznego Żerań Park II na rzecz SEGRO za cenę 43,2 mln EUR.