TSUE: Polska musi zezwolić na kierownicę po prawej stronie

20.03.2014, 09:46; Aktualizacja: 20.03.2014, 11:34
samochód, kierowca, kierownica

Samochódźródło: ShutterStock

Polska będzie musiała zezwolić na rejestrację aut z kierownicą po prawej stronie. Tak zdecydował Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • kris(2014-10-11 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze... Chcieli unie to maja.
    Juz ja widze jak takie ekstra przepisy dla aut z GB beda sie sprawdzac... haha Zakaz wyprzedzania??? Hahahahaha
    Przy polskiej mentalnosci na drogach? hahahahahahahahaha

    Odpowiedz
  • Waldi z Audi(2014-03-22 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przez fanaberię jakiegoś Grzegorza Dorobka zwiększono ryzyko wypadkowe. O ile bowiem niewielki odsetek poruszał się po drogach w postaci "anglików" niezarejestowanych, to teraz ten odsetek znacznie wzrośnie i to proporcjonalnie do wzrostu zagrożenia.
    Trybunał w Luksemburgu pokazał przerost poprawności politycznej nad racjonalnością.
    Ironicznie zaproponuję, żeby zacząć w Polsce rejestrować pojazdy z kierownicą umieszczoną do tyłu, a potem zażądać zasady swobody przepływu kapitału i rejestracji takich cudów w innych krajach UE.

    Odpowiedz
  • jorry123(2014-03-20 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    durne rozwiązanie, pewnie tylko po to, aby było więcej wypadków.

    Odpowiedz
  • no nie ma!(2014-03-20 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    wyczyszczone czy nie a ja nie mogę dostać lewego błotnika do audi80 b3 w białym kolorze,nie ma tego złoma co by sięnie przydałw doma!

    Odpowiedz
  • niemcy wyczyszczone(2014-03-20 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    teraz czas na złom z Anglii. A tak nawiasem może by wybudować drogi dla "prawych" byłoby bezpieczniej.

    Odpowiedz
  • samochodziarz(2014-03-20 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Może jednak nie będzie za dużo takich aut. Mówi się, że w przepisach mają być różne ograniczenia dla takich aut, jak np. zakaz wyprzedania, gdy nie ma co najmniej po dwóch pasów w jednym kierunku, albo ograniczenia prędkości dla takich aut.

    Odpowiedz
  • No to wchłoniemy wszystkie złomy z GB(2014-03-20 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz to każdy będzie miał po 5 aut 10letnich z GB bo są tanie jak barszcz

    Odpowiedz
  • mazia(2014-03-20 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    no to się zaczną wypadki...

    Odpowiedz
  • zlot(2014-03-20 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście różnica w cenie samochodu zostanie wyrównana poprzez wyższe składki na ubezpieczenie.

    Odpowiedz