statystyki

Nowa przewodnicząca polskiej delegacji w CCBE

07.02.2014, 15:16; Aktualizacja: 07.02.2014, 15:31

W 2014 roku funkcję przewodniczącej polskiej delegacji w Radzie Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy, będzie pełniła mec. Dominika Stępińska-Duch - informuje na swojej stronie adwokatura. 

Nowo wybrana przewodnicząca jest adwokatem, partnerem, członkiem Zespołu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu oraz Zespołu Praktyki Karnej kancelarii Wardyński i Wspólnicy.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • Attorney at Law(2014-02-08 12:00) Zgłoś naruszenie 00

  Niespotykane na skalę światową jest niezgodna z przepisami unijnymi pozycja korporacji adwokackiej i radcowskiej w naszym kraju.
  W Polsce łamane są przepisy unijne w zakresie dostępu do prawnika i trzeba to sobie jasne powiedzieć, że każdy obywatel Unii Europejskiej ma prawo swobodnego wyboru swojego przedstawiciela prawnego/zastępcę procesowego.
  Dziś cała machina medialna jest zwrócona na to, aby naiwniacy płacili za aplikacje, która w tej chwili straciła rację bytu.
  Rynek usług prawnych bardzo ewoluuje tak więc czas na ścisłe specjalizacje. Bardzo poważny krysys na rynku usług prawnych jest zaniedbaniem ustawodawcy, który pozwolił korporacjom w sposób niedopuszczalny rozpanoszyć się w Polsce.
  Czas skończyć z tymi działaniami niezgodnymi z dyrektywami UE.
  Nie bez przyczyny obecna RPO wycofała skargę nieodżałowanego śp. dr Janusza Kochanowskiego ( i jak trzeba podkreślić członka izby radców prawnych ) w przedmiocie niezgodności z Konstytucją przymusowej przynależności prawników do korporacji.
  Oczywistym jest, że w tym względzie są łamane przepisy i trzeba jeszcze raz podkreślić, że przynależność do jakichkolwiek samorządów zawodowych może odbywać się tylko na drodze dobrowolności.
  Manipiluje się również terminami niezgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym, gdzie określone są tytuły zawodowe, a więc każdy mgr prawa to prawnik i stąd wypływa jego uprawnienie do wykonywania wyuczonego zawodu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane