statystyki

Strach ma wielkie oczy

27.01.2014, 09:15; Aktualizacja: 28.03.2014, 11:45
Grzegorz Maj, prawnik, prezes zarządu Availo Prawo Direct.

Grzegorz Maj, prawnik, prezes zarządu Availo Prawo Direct.źródło: Materiały Prasowe

Usługi prawne online czy direct są przyszłością i będą stanowiły element branżowej rzeczywistości. Czy tego chcemy, czy nie.

W środowisku trwa dyskusja na temat usług prawnych świadczonych drogą elektroniczną - ich jakości, rzetelności, ceny a także zagrożeń jakie, stanowią dla tradycyjnych kontaktów klient-prawnik. Zwykle są to krytyczne głosy, w których jako pierwszy argument pada dobro klienta, jakość i rzetelność świadczonej dla niego usługi. Krytyka ta jednak, podsiana jest przede wszystkim lękiem przed konkurencją na rynku, który po otwarciu zawodów prawniczych, jest mocno nasycony. A co za tym idzie obawą przed obniżeniem stawek za usługę prawną i pozbawieniem prestiżu do tej pory nobilitującego zawodu prawnika.

Czy te obawy są słuszne? Moim zdaniem nie. Rzeczą ludzką jest strach przed nowym, jednak jak pokazuje życie i doświadczenia, do zmian najłatwiej się przyzwyczaić, jeśli się na nie otworzymy, zaakceptujemy i będziemy w nich uczestniczyć. Środowisko prawnicze i tak stosunkowo długo opierało się nowym trendom i technologiom, czas już wyjść z zakurzonej szufladki i stawić czoła XXI w.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane