statystyki

Kancelaria DZP doradcą m.st. Warszawy

18.12.2013, 15:16; Aktualizacja: 18.12.2013, 15:26
W dniu 18 grudnia 2013 r. Zarząd Transportu Miejskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz konsorcjum AMS oraz Stroer Polska zawarły umowę na budowę i eksploatację 1580 wiat przystankowych dla Warszawy w modelu koncesji na roboty budowlane. Umowa w tej sprawie zawarta jest na 8 lat i 10 miesięcy, a wiaty pojawią się na warszawskich ulicach w ciągu najbliższych 3 lat.

Model koncesyjny jest niezwykle korzystny z punktu widzenia budżetu Miasta - Warszawa nie będzie musiała zapłacić wykonawcy żadnych środków finansowych, ponieważ wyłącznym wynagrodzeniem konsorcjum będzie tzw. prawo eksploatacji wiat przystankowych. Konsorcjum zainwestuje w projekt i montaż wiat ok. 80 mln PLN, a w zamian za to będzie miało prawo czerpać dochody ze sprzedaży reklam zamieszczonych w gablotach zamontowanych w wiatach. Ponadto AMS oraz Stroer Polska jako wykonawca będzie utrzymywać wiaty przystankowe w całym okresie trwania umowy koncesji i przekaże Miastu dodatkową kwotę 1,5 mln PLN rocznie, w celu pokrycia części kosztów związanych ze sprzątaniem platform przystankowych.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane