NIK karci straż miejską: zbyt mało mandatów dla kierowców

10.12.2013, 11:39; Aktualizacja: 10.12.2013, 12:51

Zbyt rzadkie używanie fotoradaru i za mało mandatów, wystawianych kierowcom, którzy łamią przepisy to powód reprymendy jaką radomska Straż Miejska otrzymała od Najwyższej Izby Kontroli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • xyz(2013-12-10 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Paranoja. Najpierw NIK gani straż miejska, że są tylko od nabijania kasy urzędom miast a teraz w drugą stronę. Współczuje tym ludziom. Robia tylko wode z mózgu

    Odpowiedz
  • gary(2013-12-10 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    może niech zaczną dawać mandaty za brak łamania przepisów losowo ot tak poprostu... może w końcu ludzie wyjdą na ulicę i ukręcą łeb tym idiotom którzy wymyślają takie rzeczy ...

    Odpowiedz
  • czytelnik(2013-12-11 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Hmmm a artykuł o jakich fotoradarach mówi?stacjonarnych czy przenośnych? bo jeśli chodzi o przenośne to NIK powinien poczytać sobie http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/993173,SN-straz-miejska-moze-uzywac-stacjonarnych-fotoradarow
    Jeśli chodzi o stacjonarne to pytanie komu w Radomiu - czyli w mieście ... w mieście w pełnym tego słowa znaczeniu, bo przecież to nie gmina wiejska, nie miejsko-wiejska, nie wioska - to komu one podlegają w mieście?policji czy straży miejskiej???

    Odpowiedz
  • ja(2013-12-11 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze! Najwidoczniej SM w Radomiu zajmuje się tym, do czego została powołana - do pilnowania porządku! Od mandatów dla kierowców powinna być drogówka i w zasadzie tylko drogówka oraz, w pewnym zakresie - ITD, ale fotoradary - tylko drogówka!

    Odpowiedz
  • Sajmon(2013-12-11 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Heh zbyt mało mandatów, bo pewnie Yanosik im szyki popsuł

    Odpowiedz
  • PO co straz ? Dla POsrancow?(2013-12-11 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    PO co ta straz miejska ? Przeciez policja ma obowiazek czuwac nad bezpieczenstwem obywateli,nas,ktorzy placimy podatki.Maja nam sluzyc.Jednak obecny antynarodowy rzad lewacko-liberalnych bandytow wszelkimi sposobami wyludza kase aby finansowac swoje szeregi sluzalcow obcej agentury I unijnego totalitarnego kolchozu

    Odpowiedz
  • dość już tej POwskiej farsy(2013-12-11 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ci co głosowali na PO - mają teraz swoje państwo PO-licyjne.
    A pamiętacie lemingi co Tusk opowiadał o fotoradarach? Nie? To sobie znajdźcie na youtubie.

    Odpowiedz
  • PIOTR(2013-12-11 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Absurd. NIK = NIKT

    Odpowiedz
  • czytrelnik(2013-12-12 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    A skąd wziąć pieniążki na wypłatę pensji strażników gminnych i miejskich. Z fotoradarów utrzymać się musi straż gminna , miejska, GITD, policja, NIK i jeszcze ma zostać na budowę dróg.

    Odpowiedz
  • emerytza(2013-12-13 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw straz jest be,bo wlepia za duzo mandatow z ruchu drogowego,a teraz w druga strone.Paranoja. Panowie straznicy,karac tych piratow drogowych i pijakow ulicznych!

    Odpowiedz