Praca w domu ma wiele zalet – można wstać później, nie grozi nam stanie w korkach, niewiele płacimy za lokal. Można jednakże wyliczyć też sporo jej wad: samotność, konieczność samodyscypliny (nie każdy ją ma), często też w czasie, który powinniśmy byli poświęcić na pracę zajmujemy się niezałatwionymi sprawami domowymi – wyjście z psem, zakupy, pranie....
Idea coworkingu powstała na Zachodzie kilka lat temu, jako pomysł na oddzielenie domu od miejsca pracy i stworzenie wspólnej przestrzeni dla ludzi wolnych zawodów. Praca pod jednym dachem, oprócz obniżenia kosztów wynajmu daje możliwość wymiany myśli i doświadczeń, tworzenia wspólnych projektów i zawiązywania kontaktów. Biura coworkingowe, zrzeszające ludzi różnych zawodów (tłumaczy, architektów, speców od PR) powstały już w kilku miastach Polski – Warszawie,Wrocławiu, Krakowie.
Od stycznia możliwość pracy w biurze działającym na zasadach coworkingu otworzyła się także przed adwokatami i radcami prawnymi – w Krakowie powstało pierwsze w Polsce biuro coworkingowe skierowane do radców prawnych i adwokatów.
Biuro Lexpoint, mieści się w niewielkiej kamienicy przy Rynku Dębnickim, skąd łatwo i szybko można dotrzeć do krakowskich sądów i do centrum miasta.
Wyposażenie biura przygotowaliśmy zgodnie z wysokimi wymaganiami stawianymi kancelariom - wygodne fotele i duże gabinetowe biurka sprawiają wrażenie solidności i rzetelności. Nasza obsługa recepcyjna biura zadba o gości, wyśle faks lub pocztę, poda kawę. W ramach abonamentów proponujemy też usługi: dostęp do internetu, urządzeń biurowych, telefonu, można pod adresem biura zarejestrować działalność i odbierać pocztę – pracownicy biura prześlą w ustalony sposób (mailem, sms-em) informację o nadejściu listów i przesyłek.
Przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę abonamentową, tak by można było dostosować ją do indywidualnych potrzeb użytkowników. Za niecałe 600 zł w ramach abonamentu stałego radca prawny lub adwokat otrzymuje własne biurko, numer telefonu i faksu oraz nielimitowany dostęp do biura (własne klucze), dzięki czemu może w razie potrzeby przyjąć w biurze klientów nawet w weekend. Biurko jest zarezerwowane dla osoby, która wykupiła abonament stały i może korzystać z niego przez cały czas trwania abonamentu. Abonamenty ruchome w kilku wariantach (10, 5 i 1 dniowy) są tańsze, ale wykupują je osoby na poszczególne dni, w przypadku tych abonamentów konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.
Pomysłem na promocję jest darmowy jednorazowy abonament jednodniowy – tak, by chętne osoby mogły przetestować nasze miejsce i zdecydować, czy ta forma im odpowiada.
Czy radcy prawni i adwokaci zdecydują się na taką formę wynajmu? Mamy nadzieję, bo system coworkingowy oprócz niższych kosztów daje możliwość współpracy i wymiany doświadczeń.