Najważniejszym zadaniem konkursu jest jednak uświadomienie studentom, że współczesny prawnik poza szeroką wiedzą merytoryczną musi posiadać zdolność posługiwania bardzo ważnym narzędziem – językami obcymi.

Uczestnictwo w konkursie polega na napisaniu eseju w języku angielskim na jeden z zaproponowanych przez Organizatorów tematów. Oceniając prace jury konkursu złożone z prawników Allen & Overy, bierze pod uwagę poprawność merytoryczną i językową pracy. Konkurs skierowany jest do studentów IV i V roku wydziałów prawa i administracji z całej Polski.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: stypendium naukowe w wysokości 3.000 złotych oraz weekend w Londynie połączony z wizytą w biurze Allen & Overy.

Studenci mogą wybrać jeden z poniższych tematów:

1. Aspects of competition law in agreements to acquire shares in undertakings.

2. Should companies be obliged to file for insolvency within two weeks of seizing payments to creditors? A comparative analysis of Polish and English insolvency law.

Prace konkursowe można zgłaszać do 30 maja 2011r. Uczestnictwo w konkursie to doskonała okazja, aby sprawdzić nie tylko wiedzę zdobytą podczas studiów, ale przede wszystkim znajomość prawniczego języka angielskiego w praktyce.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne na: www.elsa.org.pl/verba