Dnia 17 czerwca 2010 r. w Warszawie odbędzie się wykład, którego przedmiotem będzie szukanie odpowiedzi na pytanie czy telewizja zagraża demokracji?

Organizatorami i inicjatorami spotkania są Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład jest szóstym z kolei spotkaniem w ramach programu „Obserwatorium wolności mediów w Polsce".

Wykład odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.30 w nowym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66, w sali A 3.

Spotkanie poprowadzi dr. Marek Kochan- absolwent Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Rządu Republiki Włoskiej na Uniwersytecie w Padwie. Pracownik Instytutu Dziennikarstwa od 1992. Autor takich publikacji jak: Slogany w reklamie i polityce, Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach oraz Ballady o dobrym dresiarzu.

Komentarz do wykładu wygłoszą:
Red. Maciej Wierzyński - dziennikarz, pracował w "Przeglądzie kulturalnym", w "Polityce", w "Kulturze" oraz w Telewizji Polskiej. Od stycznia 2005 r. zastępca dyrektora ds. strategii w telewizji TVN24. Od 2006 r. prowadzący własnego magazynu Horyzont o sprawach międzynarodowych.
Maciej Strzembosz - scenarzysta, producent filmowy, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Członek Komitetu Obywatelskich Mediów Publicznych, opracowujący projekt nowej „ustawy medialnej".
PS/ HFPCZ

Zobacz także:

Konferencja uczestników prawniczego seminarium doktoranckiego ALK

II edycja projektu Własność = Jasność