statystyki

Aplikacje 2012 - informacje

20.03.2012, 12:43; Aktualizacja: 15.05.2012, 13:40
Aplikacja jest jedną ze ścieżek, jaką absolwent studiów prawniczych może obrać jako drogę kariery. Poniżej prezentujemy informacje o terminach i aktach prawnych, które będą obowiązywać podczas egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze w 2012 roku.

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt nowelizacji ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Wiadomo już że otwarcie zawodów obejmie również profesje prawnicze. Nowe przepisy przewidują m.in. skrócenie do dwóch lat aplikacji adwokackiej, radcowskiej i notarialnej. Na chwilę obecną projekt jest na etapie konsultacji, zatem na ewentualne zmiany przyjdzie nam jeszcze poczekać. Obok dyskusji odnośnie kształtu i czasu dochodzenia do uprawnień zawodowych prawników przyszedł czas na informacje o terminach i aktach prawnych, które będą obowiązywać podczas egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze w 2012 roku.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane