statystyki

Kodeks dobrych praktyk dla radców prawnych

28.08.2008, 09:23; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:25
Już do września 2008 r. radcowie prawni będą mieli kodeks dobrych praktyk, którego priorytetowym celem będzie podnoszenie standardów usług świadczonych przez radców prawnych. Stosowanie jego zasad będzie dobrowolne, jednakże odrzucenie ich to sygnał dla klienta, który może zniechęcić się do dalszej współpracy z daną kancelarią.

Krajowa Rada Radców Prawnych i jej specjalny zespół ds. standardów dobrych praktyk opracowuje kodeks dobrych praktyk, którego myślą przewodnią jest podwyższenie usług świadczonych przez radców prawnych. Zgodnie z planami jego stosowanie ma być możliwe od października. Najnowsza regulacja rozwija dotychczasowe zasady etyki radców prawnych i jest zbiorem: praktyk, wzorców umów, sposobów zachowań, które mogą być stosowane w stosunkach z klientem. Polski samorząd jako drugi w Europie, po Law Society of Wales and England , buduje wspomniane normy.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane