statystyki

Egzamin na aplikacje już za miesiąc

22.08.2008, 07:51; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:25
Egzamin na aplikację adwokacką, radcowską i notarialną odbędzie się w sobotę, 20 września 2008 roku o godzinie 11. Egzamin odbędzie się w oparciu o zasady obowiązujące w dwóch ubiegłych latach. Absolwenci prawa będą musieli rozwiązać test składający się z 250 pytań. 

Zgłoszenia chęci przystąpienia do konkursu przyjmowane były do 6 sierpnia 2008 roku. Musiały one zawierać wniosek o dopuszczenie do egzaminu konkursowego, kwestionariusz osobowy, życiorys, oryginał albo urzędowy odpis dyplomu ukończenia wyższych studiów prawniczych w Polsce i uzyskania tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Polsce, albo zaświadczenie o zdaniu egzaminu magisterskiego, informację o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego opatrzoną datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed jej złożeniem, oraz dwa zdjęcia. O terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminu konkursowego przewodniczący komisji zawiadamia kandydata, który został zakwalifikowany do udziału w egzaminie konkursowym, listem poleconym za poświadczeniem odbioru, co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia egzaminu konkursowego.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane