statystyki

Nowa metoda szkolenia sędziów

04.06.2011, 09:20; Aktualizacja: 04.06.2011, 09:31

Przybliżenie działań resortu sprawiedliwości w zakresie modernizacji procesów zarządzania w sądownictwie powszechnym, nowa metoda szkolenia sędziów oraz przygotowania związane z tegorocznymi egzaminami zawodowymi to przedmiot spotkania Ministra Sprawiedliwości i przedstawicieli KSSiP z mediami.

Spotkanie nawiązywało do końca prac w parlamencie nad ustawą o sądach powszechnych, który zapowiadany jest na koniec czerwca. W związku z tym Minister Sprawiedliwości uznał, iż kilka kwestii wymaga podsumowania. Chodzi o kwestie takie jak działalność KSSiP, modernizacja procesów zarządzania w sądownictwie powszechnym, jak również kwestia przygotowań ministerialnych do wdrożenia nowej formy egzaminu adwokackiego, radcowskiego i notarialnego. W spotkaniu udział wzięli: Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, Prokurator Prokuratury Okręgowej- dr Sylwia Morawska, SSO Anna Czapracka, Dyrektor Departamentu Nadzoru nad Aplikacjami Prawniczymi- sędzia Iwona Kujawa, Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury- sędzia Leszek Pietraszko, Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ds. Aplikacji -sędzia Rafał Dzyr oraz Prezes Sądu Rejonowego w Białymstoku Tomasz Kałużny.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane