Nowe przepisy k.s.h.

20.10.2008, 10:22; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:25
Najnowsze zmiany w przepisach kodeksu spółek handlowych przewidują, iż w spółkach akcyjnych zostaną przyspieszone i usprawnione czynności dotyczące wnoszenia wkładów niepieniężnych, które w szczególnych wypadkach nie będą musiały być badane przez biegłego rewidenta. Łatwiejsze będzie także nabywanie akcji własnych  i obniżanie kapitału zakładowego.

W dniu 5 października 2008 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu spółek handlowych. Opisywana zmiana została wymuszona koniecznością implementowania do polskiego systemu prawnego Dyrektyw 2006/68/WE Parlamentu Europejskiego i Rady. Celem wspomnianego aktu jest uproszczenie i unowocześnienie instytucji kapitału zakładowego, przewidzianej dyrektywą Rady 77/91/EWG z 13 grudnia 1976 r. w sprawie tworzenia spółek akcyjnych i utrzymania oraz zmian wysokości ich kapitału. Opisywana instytucja zostaje unowocześniona aby wzmocnić efektywność i konkurencyjność polskich spółek wobec innych systemów w Europie. Jednocześnie poziom ochrony wierzycieli i akcjonariuszy nie został obniżony.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane